Izvor: Викиновости
Novak Đoković
Slika: si.robi.

12. jul 2015.
Vimbldon/ Engleska (Beta) - Prvi teniser sveta Novak Đoković odbranio je titulu na Vimbldonu, pošto je u nedelju u finalu u četiri seta pobedio Rodžera Federera, 7:6, 6:7, 6:4, 6:3. Đokoviću je ovo treća titula na Vimbldonu i deveti grend slem trofej u karijeri. Finale je danas odigrano uz oko 15 minuta pauze zbog kiše.

Đoković će ostati ubedljivo prvi na ATP listi u ponedeljak, dok će Federer ostati na drugom mestu.

Starim rivalima ovo je bio 40. međusobni duel, a Đoković je sada došao do nerešenog učinka, pošto obojica imaju po 20 pobeda. Đoković i Federer odigrali su još jedan fantastičan meč u kome je publika sa mnogo poznatih ličnosti na centralnom terenu mogla da uživa.

Obojica igrača su bili sigurni na servisima, a Federer je u šestom gemu došao do tri brejk lopte i iskoristio prvu posle greške Đokovića za vođstvo od 4: 2. Srpski reprezentativac odgovorio je pojačanim pritiskom i stigao do dve brejk lopte, a šansu je iskoristio posle greške Šjvacarca.

Federer je posle toga imao dve set lopte, ali je Đoković bio priseban i spasao je te lopte, a meč je otišao u taj-brejk. Đoković je tu bio siguran i brzo je došao do vođstva od 5: 1, a onda i do seta, posle 45 minuta borbe.

Obojica su zaigrala još bolje u drugom setu. Federer je u šestom gemu imao dve brejk šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi. Đoković je posle toga imao i brejk i set loptu, ali je njegov rival ipak odbranio servis, tako da je set ponovo otišao u taj-brejk.

Federer je počeo mini-brejkom, a Đoković je odgovorio sa dva mini-brejka, da bi posle toga odmah izgubio svoj servis, ali je ipak došao do 4: 2 u taj-brejku. Srbin je posle toga došao do 6: 03:03 set lopte, ali je svojim greškama i Federerovim potezima meč izjednačen na 6: 6.

Đoković je nakon toga imao još tri set lopte, ali nije iskoristio nijednu, da bi Federer bio uspešan u svojoj drugoj i dobio je taj-brejk sa 12:10, i izjednačio na 1: 1 u setovima.

Đoković je u trećem setu napravio jedan brejk, ali mu je to bilo dovoljno za set. Meč je tokom trećeg seta bio prekinut na oko 20 minuta zbog kiše, ali krov nije navučen, već je samo teren pokriven. Igrači su se vratili i nastavili meč tamo gde su stali, na 3: 2 za Đokovića, koji je posle toga mirno priveo set kraju sa 6: 4.

U četvrtom setu Đoković je iskoristio prvu grešku Federera i napravio brejk za 3: 2. Švajcarac je u šestom gemu spasao dve brejk lopte, ali je Đoković u devetom gemu brzo došao do brejk i meč lopte i iskoristio je odmah direktnim poenom iz forhenda.

Đoković je za ovu pobedu dobio 2,61 milion evra i 2.000 ATP poena.