Јевтић и Евандро донели победу Звезди

12. март 2011.

Србија (Бета) - Фудбалери Црвене звезде победили су у суботу у Јагодини истоимену екипу са 2:0 у утакмици 18. кола Супер лиге Србије.

Голове за црвено-беле постигли су Александар Јевтић у 14. минуту и Евандро у 45.

Изабраници Роберта Просинечког од почетка утакмице диктирали су темпо игре, а победа је могла да буде убедљивија да су искористили бројне шансе пред голом домаћег тима. Најбољу је имао Андрија Калуђеровић који није реализовао пенал у 22. минуту. Његов ударац са беле тачке зауставио је голман Јагодине Марко Шимић.

Једанаестерцу је претходио вербални дуел Калудјеровића и Кадуа око тога ко ће извести најстрожу казну. Бразилац иначе шутира пенале за Звезду, што је и овај пут тражио тренер Просинечки, али је Калуђеровић поступио другачије.

Судија Срђан Каурин једанаестерац је досудио после прекршаја Александра Васиљевића над Стеваном Рељићем. Због последица тог дуела Рељић је морао да напусти игру, а уместо њега на терен је изашао Павле Нинков.

У другом полувремену најбољу шансу за Звезду пропустио је Марко Вешовић када је два минута пре краја утакмице промашио гол са само три метра, док је на супротној страни Владимир Ђилас имао неколико прилика за гол.