Партизан се вратио на чело после голеаде против Хајдука

15. септембар 2012.
Србија -  (Beta) - Фудбалери Партизана победили су у суботу увече на свом терену Хајдук из Куле с 5:2 у петом колу Супер лиге и тако се вратили на прво место табеле.

Поготке за Партизан постигли су Милош Ковачевић аутоголом у 33, Немања Томић у 37, Милош Јојић у 47, Александар Митровић у 55. и Стефан Шћеповић у 59. минуту меча.

Стрелци за Хајдук били су Данило Секулић у 71. и Лазар Веселиновић из пенала у 77. минуту.

Партизан је у 76. минуту остао без голмана Николе Петровића, који је добио црвени картон због прекршаја над Веселиновићем, тако да је на гол стао Стефан Шћеповић, пошто су црно-бели искористили све три измене.

Фудбалери Рада победили су у суботу над БСК Борчу од 3:0 у петом колу, док је суботички Спартак освојио први бод.

Рад је и даље без пораза ове сезоне и има 11 бодова из пет кола.

Новајлија у лиги Доњи Срем забележио је још један успех, победивши у гостима Јавор с 1:0 и сада има 10 бодова, колико и трећепласирана Војводина, која у недељу дочекује Јагодину.

Спартак је први бод освојио на гостовању у Новом Пазару, у мечу који се играо без присуства публике.

Нишки Раднички је коначно заиграо у својој правој кући, на реновираном Чаиру, на коме је пред око 8.000 навијача победио Смедерево с 1:0.

Слобода је код куће победила ОФК Београд с 4:3 у узбудљивом мечу. ОФК је играо без Данијела Гашића од 66. минута. Тим с Карабурме и даље је без победе у првенству и има само један бод, а није последњи јер је постигао гол више од Спартака.

Раднички 1923 дочекује у недељу у Крагујевцу Црвену звезду.