Partizan se vratio na čelo posle goleade protiv Hajduka

Izvor: Викиновости

15. septembar 2012.
Srbija -  (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u subotu uveče na svom terenu Hajduk iz Kule s 5:2 u petom kolu Super lige i tako se vratili na prvo mesto tabele.

Pogotke za Partizan postigli su Miloš Kovačević autogolom u 33, Nemanja Tomić u 37, Miloš Jojić u 47, Aleksandar Mitrović u 55. i Stefan Šćepović u 59. minutu meča.

Strelci za Hajduk bili su Danilo Sekulić u 71. i Lazar Veselinović iz penala u 77. minutu.

Partizan je u 76. minutu ostao bez golmana Nikole Petrovića, koji je dobio crveni karton zbog prekršaja nad Veselinovićem, tako da je na gol stao Stefan Šćepović, pošto su crno-beli iskoristili sve tri izmene.

Fudbaleri Rada pobedili su u subotu nad BSK Borču od 3:0 u petom kolu, dok je subotički Spartak osvojio prvi bod.

Rad je i dalje bez poraza ove sezone i ima 11 bodova iz pet kola.

Novajlija u ligi Donji Srem zabeležio je još jedan uspeh, pobedivši u gostima Javor s 1:0 i sada ima 10 bodova, koliko i trećeplasirana Vojvodina, koja u nedelju dočekuje Jagodinu.

Spartak je prvi bod osvojio na gostovanju u Novom Pazaru, u meču koji se igrao bez prisustva publike.

Niški Radnički je konačno zaigrao u svojoj pravoj kući, na renoviranom Čairu, na kome je pred oko 8.000 navijača pobedio Smederevo s 1:0.

Sloboda je kod kuće pobedila OFK Beograd s 4:3 u uzbudljivom meču. OFK je igrao bez Danijela Gašića od 66. minuta. Tim s Karaburme i dalje je bez pobede u prvenstvu i ima samo jedan bod, a nije poslednji jer je postigao gol više od Spartaka.

Radnički 1923 dočekuje u nedelju u Kragujevcu Crvenu zvezdu.