Најважнији догађаји у српском спорту у 2011.

24. децембар 2011.
Београд/ Србија (Beta) - Листа од десет најважнијих догађаја у спорту у Србији у 2011. години, по избору Новинске агенције Бета.

1. ЂОКОВИЋЕВА ЗЛАТНА СЕЗОНА - Новак Ђоковић одиграо је једну од најбољих сезона у историји тениса. Почео је 41 узастопном победом, а на крају године имао је учинак од три освојена гренд слем турнира, рекордних пет Мастерс турнира и убедљиво првом позицијом на АТП листи. Ђоковић је тако са трона скинуо до тада „недодирљиви” двојац Роџер Федерер - Рафаел Надал.

2. ОДБОЈКА У ВРХУ - мушка и женска одбојкашка селекција Србије су постале европски прваци. Жене су одбраниле и титулу у европској лиги, а златне медаље су освојиле још три млађе категорије на засебним турнирима.

3. ВАТЕРПОЛИСТИ ПАРТИЗАНА - Ватерполо клуб Партизан освојио је титулу европског првака после пуних 35 година. То је црно-белима седми такав трофеј и тако изједначила рекорд загребачке Младости.

4. НЕУСПЕХ КОШАРКАША - Кошаркашка репрезентација Србије претрпела је неуспех на Европском првенству у Литванији и тако, после четири године припрема, остала без пласмана на Олимпијске игре у Лондону.

5. СЛОМ ФУДБАЛСКЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ - Фудбалска репрезентација Србије није успела да се пласира на Европско првенство у Пољској и Украјини, после чега су се од репрезентације опростили Дејан Станковић и Немања Видић, а национални тим је годину завршио поразима на гостовању у Јужној Америци.

6. ДОМИНАЦИЈА ЈСД ПАРТИЗАН - Партизан доминира у скоро свим спортовима са лоптом. Фудбалери су освојили четврту узастопну титулу у Србији, што нико до сада није урадио, као и Куп. Кошаркаши су освојили 10. узастопну титулу шампиона Србије, пету узастопну Јадранске лиге и четврти Куп. Државни прваци били су и ватерполисти, одбојкаши хокејаши.

7. КК ЗВЕЗДА - Стварање клуба Црвена звезда Београд, када је Црвена звезда уступила ФМП Железнику право да користи име и грб током следећих пет година. Шеф стручног штаба постао је један од најтрофејнијих и најцењенијих европских тренера Светислав Пешић.

8. СТОЈАКОВИЋ ЗАВРШИО КАРИЈЕРУ - Некадашњи кошаркашки репрезентативац Предраг Стојаковић објавио је да прекида са активним играњем кошарке, у 34.години. Са репрезентацијом је освојио златну и бронзану медаљу на европским првенствима и једну златну на Светском првенству. Већи део каријере провео је у НБА лиги, у којој је летос освојио свој једини шампионски прстен.

9. УСПОН ТИПСАРЕВИЋА - Српски тениски репрезентативац Јанко Типсаревић почео је сезону на 49. месту АТП листе, а завршио је на деветом. Ове године је први пут освојио неки АТП турнир, а до краја године победио је на још једном. На крају је као резерва и заиграо на завршном турниру у Лондону.

10. УСПЕСИ СТРЕЛАЦА - Женска репрезентација у саставу Зорана Аруновић, Јасна Шекарић и Бобана Величковић је постала екипни првак Европе у дисциплини ваздушни пиштољ у марту у Бреши, а Андрија Златић европски шампион (малокалибарски пиштољ) у августу у Београду.