Svaki drugi ispitanik svakodnevno na društvenim mrežama
Ова страница је архивирана и даље измене нису препоручене.
Имате исправке? Додајте шаблон {{измена заштићеног}} на страници за разговоре заједно са Вашим текстом, и она ће бити указана администраторима. Напомињемо могућност да коришћени извори више нису доступни на интернету. |
Subotica (PRObjave) Više od polovine učesnika u istraživanju sajta Pozn@nici.com ima profil minimum godinu dana na bar jednoj od popularnih svetskih i domaćih društvenih mreža, među kojima je, pored sajta Pozn@nici.com, najzastupljenija svetska društvena mreža Facebook.
Više od polovine učesnika u istraživanju sajta Pozn@nici.com ima profil minimum godinu dana na bar jednoj od popularnih svetskih i domaćih društvenih mreža, među kojima je, pored sajta Pozn@nici.com, najzastupljenija svetska društvena mreža Facebook. Takođe, više od polovine ispitanika svoj profil poseti bar jedanput dnevno, čak 81% ispitanika se zadrži minimum 10 minuta prilikom svake posete društvenim mrežama, dok svaki četvrti učesnik u istraživanju provede minimum sat vremena na svom profilu prilikom jedne posete.
Glavni razlozi posete društvenim mrežama koje su ispitanici navodili su veliki broj prijatelja sa kojima na taj način komuniciraju (67%), prilika da se na taj način stupi u kontakt sa novim i zanimljivim ljudima (40%), zabavan sadržaj koji pružaju društvene mreže (24%) i slično.
Na pitanje kako su čuli za sajt Pozn@nici.com i ostale društvene mreže, čak oko 90% ispitanika odgovara da su čuli preko prijatelja i poznanika.
U istom istraživanju, sajt Pozn@nici.com pokušao je da dođe i do podataka o učestalosti i svrsi korišćenja Interneta, pa tako tri od četiri ispitanika koristi Internet u proseku minimum sat vremena dnevno, a glavni razlozi korišćenja Interneta su poseta društvenim mrežama (69%), download muzike, filmova, igrica i programa (50%), komunikacija putem e-maila (47%), komunikacija putem nekog Messenger-a kao što su MSN, Yahoo, Skype, Icq i slično (42%), obrazovanje i učenje (34%), informisanje, praćenje online vesti i dešavanja (28%), posao (17%) i slično.
Istraživanje je obavljeno sredinom prethodne godine i tom prilikom ispitani su stavovi preko 20.000 ljudi, posetilaca ove najveće domaće društvene mreže.
Извор
[уреди]- PRObjave „Svaki drugi ispitanik svakodnevno na društvenim mrežama” PRObjave, 21. јануар 2010. (српски)