Primenjivati zakon o stečaju
Ова страница је архивирана и даље измене нису препоручене.
Имате исправке? Додајте шаблон {{измена заштићеног}} на страници за разговоре заједно са Вашим текстом, и она ће бити указана администраторима. Напомињемо могућност да коришћени извори више нису доступни на интернету. |
11. децембар 2009.
BEOGRAD, 11. decembra 2009. (Beta) - Glavni urednik nedeljnika Ekonomist magazin, Milan Ćulibrk ocenio je u petak da bi država trebalo efikasnije da reaguje kako bi se sprečili protesti zaposlenih u privatizovanim preduzećima.
Dugovanja privatnih preduzeća, prema njegovim rečima, ne bi smela da se izmiruju iz budžeta - novcem poreskih obveznika, već poštovanjem procedure i Zakona o stečaju koji omogućava da se obaveze prema radnicima i poveriocima namire iz stečajne mase.
"Radnici bi prvo trebalo da se obrate poslodavcu i da, ako on ne isplati novac, podnesu sudski zahtev da se dugovanja izmire. Sudovi bi morali efikasnije da postupaju u rešavanju tih sporova i ako se utvrdi da takvo preduzeće ne može da izmiruje obaveze, onda treba da ide u stečaj", rekao je Ćulibrk agenciji Beta.
On je dodao da se zakon o stečaju ne primenjuje, iako u Srbiji prema zvaničnim podacima postoji više od 60.000 firmi čiji su računi blokirani, a zaposleni ne primaju plate mesecima, čak i godinama.
Извор
[уреди]- „Primenjivati zakon o stečaju” Новинска агенција Бета, 11. децембар 2009. (српски)