Радикалне промене у имиграционој политици Енглеске
Ова страница је архивирана и даље измене нису препоручене.
Имате исправке? Додајте шаблон {{измена заштићеног}} на страници за разговоре заједно са Вашим текстом, и она ће бити указана администраторима. Напомињемо могућност да коришћени извори више нису доступни на интернету. |
Лондон/ Велика Британија Влади Тонија Блера је доста неконтролисаног прилива јефтине радне снаге и она најављује револуцију у имиграционом систему. Промене, које ће - ако све пође како треба - ући у живот средином следеће године су шокантне. Велика Британија има намеру да пође стопама Аустралије, Новог Зеланда и САД и да уведе контролни систем који ће контролисати све државе ван Европске уније. Системом ће бити омогућена емиграција углавном најкваликованијим радницима.
Пројекат је објављен јуче од стране министарства унутрашњих послова. Пројектом се кандидати за посао у Енглеској деле на 4 групе.
Прву између осталих чине дипломирани лекари, инжињери, инфоматичари и финансијски експерти. Ова група је добродошла у Британију, чак и ако нема обезбеђен посао у тренутку доласка у земљу. Васпитачице, наставници и радници администрације, друга група, такође могу да рачунају на добродошлицу. У трећој категорији налазе се неквалификовани радници. Уколико успеју да добију посао, те ће бити само на ограничено време. У четвртој, привилегованој групи налазе се студенти и професионални спортисти.
Конзервативна партије је скептична у вези пројекта. „Подржавамо овај пројекат, сами смо га одавно предлагали, али наша влада није у стању да контролише наше границе и не зна колико је нелегалних имиграната у држави“ - је део званичне изјаве конзервативаца.
Нико званично о томе не говори, али овим законом би се онемогућио долазак "за хлебом" држављанима држава као што су Пакистан, Авганистан или Иран. Углавном они снабдевају Енглеску јефтином радном снагом и стварају енклаве отпорне на интеграције.
Извори
[уреди]- „Radykalne zmiany w polityce imigracyjnej?” rzeczpospolita, 8. март 2006.