Почела гужва у Олимпијском селу

Извор: Викиновости


24. јул 2012.
Лондон/ Велика Британија (Beta) - Доласком велике групе олимпијаца Србије који су данас чартером и редовном линијом Јат долетели у Лондон, почела је гужва у Олимпијском селу.

Стрелци који су били први „станари“ „српске осмоспратнице“, једва су дочекали нове олимпијце.

„Било је мало пусто, скоро аветињски, а сада је све живље, веселије. Село се све више пуни, на павиљонима је све више застава. Стрељачки тим је већ ушао у прави ритам, тренинзи су и пре и поподне, користимо сваки термин. Било је и неколико лепих резултата, али једно су тренинзи, друго такмичење“, рекао је в.д. сектора стрелаца Србије Горан Максимовић.

Један од најбољих стрелаца Србије, Дамир Микец истакао је да је Енглеска позната по травњацима и да су се организатори „баш показали“ у Олимпијском селу.

„Имамо и језеро, много дрвећа, услови смештаја су одлични. Још је све полупразно, навала се очекује у среду и четвртак... Постављено је и неколико изложби, обишао сам ону где су приказне поштанске марке, и супруга Мелиса ме је фотографисала поред 'наше', стрељачке“, рекао је Микец.

Олимпијско село је одмах уз Олимпијски парк где је и много спортских објеката, између осталог и Олимпијски стадион, а с парком је повезано мостом.

Село има 11 блокова са 2.818 апартмана за 16.000 учесника олимпијских игара. Апартмани су са дневним бораваком у којем је ТВ, са до пет спаваћих соба, а у свакој су највише два кревета. Укупна површина станова је 250.000 квадратних метара.

По површини је Село, про првим оценама, ипак мање него у Пекингу 2008.

Свака зграда има и велику заједничку просторију са ТВ, компјутерским играма и бежичним интернетом.

У селу је 16.000 кревета, 11.000 софа, 9.000 плакара, 22.000 јастука, 28.000 других комада постељине. За чишћење је задузен тим из хотелског ланца „Холидеј ин“.

О стандардима смештаја у Олимпијском селу бринула се и посебна комисија спортиста коју је формирао Организациони комитет, а предводио атлетичар Џонатан Едвардс.

У лондонском Селу су први пут штандови на којима спортисти могу да добију лакшу ужину када крећу на тренинг или се враћају, а да не морају да иду у централни ресторан. На располагању су им разне енергетске табле, касе и пудинзи, мафини, воће...

У посебном делу села је веома лепо уређен простор за рекреацију са неколико стаза за трчање и трим полигонима.

Село је ограђено чиме су олимпијцима гарантовани мир, безбедност и приватност.

Извор[уреди]