Поднето 13 600 захтева за легализацију

Извор: Викиновости

17. март 2010.
Крагујевац/ Србија Захтеве за легализацију бесправно подигнутих објеката у Крагујевцу, закључно са 11.мартом, поднело је 13 600 грађана али тај број није коначан с обзиром да још увек пристижу захтеви упућени поштом. Томе треба додати и податак да је 2003.године поднето 11 хиљада захтева за легализацију, и да је око 30% тих захтева решено у поступку, тако да ће надлежна управа у наредном периоду решавати, оријентационо, око 22 хиљаде захтева, рекао је на редовној конференцији за новинаре члан Градског већа за инвестиције и развој Небојша Васиљевић.

Он је додао и да су грађани чекали последњи дан за предају захтева тако да се дешавало да у току дана буде примљено и преко две хиљаде захтева. Шалтери су 10. и 11.марта радили до поноћи и с обзиром да је примљен велики број захтева тих дана, писарница и надлежна управа тек сада разврстају и заводе захтеве како би, касније, могли ући у процес обраде тих предмета. Према његовој процени захтеви ће бити комплетирани за око два месеца. Васиљевић је рекао да је реч о великом и изузетно обимном послу који предстоји Градској управи за просторно планирање, изградњу и заштиту животне средине и да ће због тога, док се не оконча посао легализације, на тим пословима бити додатно ангажовани запослени из других управа и Дирекције за урбанизам.

Ми ћемо јасно определити структуру и приоритете легализације а Закон о планирању и изградњи и наше одлуке које дефинишу ову област, у зависности од квадратуре објекта, предвиђају одређењу процедуру, рекао је Васиљевић. Када је реч о очекиваним приходима од легализације члан Градског већа за инвестиције и развој Небојша Васиљевић рекао је да је највећи број бесправно подигнутих објеката у такозваној IV зони и то су објекти намењени породичном становању, површине до 100 квадрата где је цена легализације по квадрату 4 евра те да се у том делу не очекују већи приходи. Међутим, у делу вишепородичног и пословног простора су цене веће тако да су укупни очекивани приходи од легализације, према Васиљевићевим речима, између милион и по и два милиона евра. Васиљевић је додао и да је реално време за завршетак легализације око две године.

Извор[уреди]