Пређи на садржај

ВикиЛајв 2017 – Уредници Википедије трећи пут у Београду

Извор: Викиновости

4. април 2017.
Београд/ Србија (Викимедија Србије) - Трећа локална конференција уредника Википедије – ВикиЛајв 2017 биће одржана 8. и 9. априла у Стартит центру у Београду. Циљ конференције је умрежавање Википедијанаца, али и свих других посетилаца којима је Вики свет ширења слободног знања занимљив или би волели да чују нешто више о њему.

Слика:Милан Спасић
Слика:Милан Спасић

Током два дана, на интерактиван начин, Википедијанци и други посетиоци имаће прилику да се упознају са радом волонтера на Википедији и другим Вики пројектима, али и да чују нешто више о пројектима и програмима који су успешно реализовани.

На које начине се можете обогатити Википедија, како се она примењује у школским клупама, чиме се баве Вики-амбасадори, шта то новајлије највише збуњује, како подстаћи волонтеризам, али и спречити вандализме на чланцима, само су неке од тема о којима ће се разговарати.

Колеге Википедијанци из Македоније и Бугарске представиће њихове активности и доприносе највећој светској енциклопедији, а на конференцији ће бити истакнути и пројекти који се сматрају најуспешнијим, попут Вики-библиотекара или Образовног програма. Обратиће се и уметници који нису раније имали додира са Википедијом, али су дали свој допринос овој највећој светској ризници знања.

Поред предавања, учесници ће моћи да се опробају и у интерактивним квизовима и игрицама са којима се лакше могу савладати појмови као што су Creative Commons лиценце, или пројекат Википодаци.

За све оне који се до сада нису усудили да самостално направе неку измену на Википедији, посебно је креиран Јавни час уређивања ове енциклопедије, где ће се у најлакшим корацима приказати основни принципи уређивања Википедије.

Након програмског дела, планиране су пешачке туре и интерактивни квизови намењени јачању тимског духа.

Последњег дана конференције заслужном Википедијанцу биће додељена награда Викимедије Србије „Бранислав Јовановић”. Награда је установљена као успомена на једног од оснивача Викимедије Србије и неког ко је дао огроман допринос развоју Википедије на српском језику, као и глобалном Вики покрету.

Улаз је слободан, а комплетан програм се може погледати на Википедији. Предавања почињу од 10 сати.


Извор

[уреди]