Пређи на садржај

Београд: Драган Ђилас: Улагање у младе најбољи програм

Извор: Викиновости


16. септембар 2010.
Београд/ Србија

Градоначелник Београда Драган Ђилас присуствовао је данас презентацији рачунара Clasmate PC, коју су организовале компаније „Интел” и „Мајкрософт”. Ти рачунари намењени су образовању деце земаља у развоју и спадају у категорију „netbook” рачунара, малих, лако преносивих компјутера.

Драган Ђилас је истакао да су прошле године општине Раковица и Врачар својим ђацима омогућиле те рачунаре, а да су сада још две општине добиле ту могућност.

– Сви ми који живимо у Србији знамо колико је младих и образованих отишло, колико је сјајних људи данас у Канади, Америци или по Европи и колико смо тиме оштећени. Желимо да млади више не одлазе, него да остају овде и заузимају своје позиције у друштву. Улагање у децу је најбоља ствар коју ми можемо да урадимо – рекао је Ђилас.

Према његовим речима, најважније је то што су деца те рачунаре добро прихватила и што многи од њих можда знају и више од својих учитеља.

– Овом акцијом су обухваћена и ромска деца која су некада живела испод „Газеле”, а сада су у општини Раковица. Верујем да ће све већи број девојчица и дечака имати ту привилегију да у граду Београду од општинских власти добију овакав рачунар и да ће им то бити прозор у свет – нагласио је градоначелник.

Амбасадорка Сједињених Америчких Држава у Београду Мери Ворлик казала је да компјутери помажу деци да искористе сва своја чула како би стекла нове информације.

– Док деца уче нове вештине и примењују их током рада на компјутеру, граде поверење, самопоуздање и позитиван став према модерним технологијама, што ће се касније вишеструко исплатити – истакла је Мери Ворлик.

Презентацији су присуствовали и менаџер „Интела” Андреја Јауковић, генерални директор „Мајкрософта” у Србији Владан Живановић, као и председници београдских општина. Представљање малих рачунара омогућило је председницима општина да се упознају са рачунарима и препоруче их у школама на територији општине коју представљају.

Извор

[уреди]