Пређи на садржај

Београд: Две новоизграђене основне школе данас примиле школарце

Извор: Викиновости


1. септембар 2009.
Београд/ Србија

Две новоизграђене оновне школе „Сава Шумановић” у насељу Алтина и „Михајло Пупин” у Новој Галеници данас су први пут примиле школарце.

– Изградњу школе „Михајло Пупин” у насељу Нова Галеника финансирао је град, док је градња „Саве Шумановића” у насељу Алтина финансирана из средстава зајма Европске инвестиционе банке, републике и града. Основна школа у насељу Нова Галеника има 5.800 квадратних метара и 32 учионице. У једној смени наставу ће моћи да похађа 850 ученика. Школа „Сава Шумановић” у насељу Алтина има 3.800 квадратних метара, 16 учионица и у једној смени моћи ће да прими 600 ученика. Обе школе ће имати организовану целодневну наставу – казао је за Беоинфо Владимир Тодић, градски секретар за образовање.

Данас су почеле да раде и две дограђене и потпуно реконструисане средње школе – Економска школа „Нада Димић” у Земуну и Математичка гимназија. За почетак школске године спреман је и дограђени објекат Основне школе „Бранко Радичевић” у Батајници. Завршена је и комплетна санација Школе за негу лепоте и ОШ „Стеван Сремац” у Борчи. Почетак школске године обележило је и отварање две новоизграђене фискултурне сале у школама „Бранко Радичевић” у Батајници и „Вук Караџић” у Сремчици. Саниран је и кров на Основној школи „1300 каплара” и завршени радови на столарији у ОШ „Војвода Степа” у Кумодражу.

– У току су и завршни радови на доградњи фискултурних сала, учионичког простора и реконструкција у четири основне и две средње школе, али они неће ометати извођење наставе у њима. У току је и надоградња фискултурне сале и осам кабинета у ОШ „Илија Бирчанин” у Земун пољу, као и фискултурне сале у ОШ „Соња Маринковић”. Санирају се и Школа за основно и средње образовање „Свети Сава” са Умке и ОШ „Бошко Палковљевић Пинки” у Батајници – рекао је Владимир Тодић.

У Београду је данас у школске клупе село 193.510 основаца и средњошколаца. Њима се придружило и 15.710 ђака првака.

Извор

[уреди]