Porazi Partizana i Zvezde

25. август 2011.
Београд-  (Beta) - Fudbaleri Partizana nisu uspeli u četvrtak da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evropa, pošto su u revanš meču četvrtog kola kvalifikacija, u Beogradu, posle produžetaka poraženi od irskog Šamroka sa 1:2.

Posle 90 minuta igre rezultat je bio kao i nedelju dana ranije u Dablinu - 1:1, ali je u 7. minutu drugog produžetka Stiven Rajs iz penala postigao gol za istorijsku pobedu Iraca.

Prethodno je strelac za Partizan bio Vladimir Volkov u 35. minutu, dok je izjednačenje gostima doneo Pet Saliven u 58, sjajnim volej udarcem sa 25 metara.

Рен-  - Fudbaleri Crvene zvezde takođe su izgubili mogućnost da da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evropa, pošto su u Francuskoj poraženi od domaćeg Rena sa 0:4 u četvrtom kolu kvalifikacija.