Pobeda Minesote, šampion slavio u Oklahomi

28. фебруар 2011.

SAD, (Beta) - Košarkaši Minesota Timbervulvsa savladali su u noći između8 nedelje i ponedeljka na svom terenu Golden Stejt Voriorse sa 126:123, a utakmicu je obeležio sjajni krilni igrač domaćina Kevin Lav sa 37 poena i 23 skoka.

Srpski centar Darko Miličić igrao je 12 i po minuta i za to vreme zabeležio četiri poena i tri skoka za Minesotu a reprezentativac Crne Gore Nikola Peković imao je bolji učinak, pošto je ubacio 11 poena za domaćina.

Branioci titule prvaka Los Anđeles Lejkersi savladali su domaći tim Oklahoma siti Tandera sa 90:87, dok je ekipa Dalas Maveriksa savladala u gostima Toronto Reptorse sa 114:96. Član Dalasa Predrag Stojaković igrao je 23 minuta i svojoj bivšoj ekipi ubacio pet poena.

San Antonio Sparsi savladali su kod kuće Memfis Grizlise sa 95:88, a najzapaženiji bio je Emanuel Đinobili koji je pobedi doprineo sa 35 poena.