OFK Beograd pobedio Zvezdu sa 1:0

11. novembar 2012.
Beograd/ Srbija (Beta) Fudbaleri OFK Beograda su kao domaćini u utakmici 12. kola Super lige Srbije na Karaburmi pobedili Crvenu zvezdu sa 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Petar Grbić u 59. minutu.

Zvezdi je ovo drugi uzastopni poraz u prvenstvu i ako vodeći Partizan pobedi Radnički 1923 na svom terenu, crveno-beli će za liderom zaostajati osam bodova.

U prvom poluvremenu utakmice OFK Beograd je bio bolji rival, dok su igrači Zvezde samo jednom šutirali ka protivničkom golu. Bilo je to u 30. minutu kada je kapiten Nenad Milijaš pokušao udarcem sa 18 metara po zemlji savlada golmana Milana Lukača, ali je bio neprecizan.

Najbliži pogotku za domaći tim bio je Veseljko Trivunović u 21. minutu, međutim, njegov šut sa oko 25 metara pod prečku, „paradom“ je u korner skrenuo golman Boban Bajković.

Drugo poluvreme počelo je u otvorenom igrom na obe strane, što su domaći igrači iskoristili da povedu. Iz kontranapda u 59. minutu Nemanja Nikolić je petom dodao loptu do Grbića, koji je iskosa sa leve strane šutirao kroz noge Bajkoviću.

Posle gola „romantičari“ su se dobro branili i sačuvali prednost za prvu pobedu na Crvenom zvezdom još od 2003. godine.

Delije su u finišu utakmice svoje nezadovoljstvo izrazili skadiranjem „Uprava napolje“.