Najuspešnija godina za Nađu Higl

25. децембар 2009.
BEOGRAD, 25. decembra 2009. (Beta) - Reprezentativka Srbije u plivanju Nađa Higl izjavila je u petak da je 2009. godina najuspešnija u njenom životu i istakla da u sledećoj godini namerava da popravi rezultate.

"Ostvarila sam san, osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u Rimu. To je bilo neočekivano, ali trud se isplatio", rekla je Nađa Higl na koktelu koji je organizovala kompanija Pionir, čije proizvode promoviše srpska plivačica.

Srpska plivačica rekla je da će sledeće godine pokušati da popravi rezultate, ali da joj plasman na takmičenjima neće biti mnogo važan. "Cilj je da popravim rezultate i da pružim maksimum, a da li će to obezbediti dobar plasman - nije bitno", dodala je ona.

Higl je ove godine osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Rimu u disciplini 200 metara prsno, kao i srebro na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Istanbulu. Osvojila je i dve srebrne medalje na Univerzijadi u Beogradu, a dva puta je trijumfovala na Svetskom kupu. Proglašena je za najuspešniju sportistkinju godine u izboru Olimpijskog komiteta Srbije.