Mladi fudbaleri ubedljivi protiv Farskih Ostrva

6. септембар 2011.
Ужице-  (Beta) - Mlada fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je u utorak drugu pobedu u Grupi 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2013. godine u Izraelu, pošto je u Užicu sa 5:1 pobedila selekciju Farskih Ostrva.

Strelci za izabranike selektora Aleksandra Jankovića bili su Nemanja Kojić u 15, Matija Nastasić u 18, Darko Lazović u 26. i 80. i Luka Milunović u 39. minutu. Pogodak za goste postigao je Roaldur Jakobsen, u 6. minutu iz slobodnog udarca.

Reprezentativci Srbije sa šest bodova iz dve utakmice nalaze se na prvom mestu u grupi, ispred Danske koja je sa 3:0 pobedila Severnu Irsku u Belfastu. Dancima je to bio prvi meč, dok su reprezentativci Severne Irske sakupili četiri boda iz isto toliko utakmica.

Na četvrtom mestu Grupe 4 su Farska Ostrva sa jednim bodom iz dva meča, dok selekcija Makedonije još nije igrala.

Reprezentativci Srbije su u petak u Novom Sadu pobedili Severnu Irsku sa 1:0, a narednu utakmicu igraju 11. oktobra u Kragujevcu protiv Danske.