Djoković u finalu turnira u Dubaiju

26. фебруар 2010.
Дубаи-  (Beta) - Teniser iz Srbije Novak Đoković plasirao se u petak u finale turnira u Dubaiju, pošto je u polufinalu savladao Kipranina Markosa Bagdatisa sa 2:1, po setovima 6:7 (2:7), 6:3, 6:4.

Protivnik Đokovića koji je prvi nosilac na turniru, u finalu će biti Rus Mihail Južni. Početak drugog seta pripao je Bagdatisu, koji je napravio brejk u trećem gemu i poveo sa 2:1. Đoković je brzo odgovorio brejkom izjednačio na 2:2, zatim u osmom gemu još jednom oduzeo servis Bagdatisu za 5:3, da bi na svoj servis dobio drugi set.

U odlučujućem, trećem setu Đoković je napravio brejk u trećem gemu, a potom poveo sa 3:1 i uspeo da sačuva prednost do kraja seta i plasira se u finale. Nagradni turnira u Dubaiju je 2.233.000 dolara.