Ana Ivanović poražena od Melinde Cink

12. август 2009.
Синсинати-  (Beta) Srpska teniserka Ana Ivanović izgubila je večeras u trećem kolu turnira u Sinsinatiju od 59. igračice sveta Melinde Cink iz Mađarske sa 2:0, po setovima 6:7, 5:7.

Ivanović je dobro počela meč, oduzela je servis protivnici već u prvom gemu, ali je tu prednost zadržala do šestog gema kada je Cink napravila brejk i izjednačila rezultat na 3:3. Do kraja seta teniserke su još po jednom oduzele servis protivnici, pa je pobednik rešen u taj-brejku, u kome je mađarska igračica uzela osam poena.

Srpska teniserka je i drugi set otvorila brejkom i brzo povela sa 3:0, ali to je bilo sve. Mađarica je posle izuzetno velike borbe i najdužeg, petog gema u drugom setu, napravila brejk, a onda zadržala svoj servis i izjednačila na 3:3. U 11.gemu, Madđrica je napravila još jednom brejk, a zatim i servirala za meč.