Суперлига Србије у фудбалу 2011/12 - 3. коло

28. август 2011.
Србија -  - Фудбалери Партизана победили су у недељу увече као домаћин екипу ОФК Београда са 3:0, у последњој утакмици 3. кола Супер лиге Србије.

Двоструки стрелац за црно-беле био је Ламин Дијара у 83. и 90. минуту, док је водећи погодак у мечу постигао Лазар Марковић у 58.

Тренер Партизана Александар Станојевић одлучио се да из протокола за сусрет са „романтичарима“ изостави капитена Сашу Илића и Звонимира Вукића, док су се у стартну поставу вратили голман Владимир Стојковић и Марко Шћеповић. У 19. минуту Стефан Бабовић, који је био капитен Партизана у овој утакмици, постигао је погодак, али га је судија Милан Караџић на сигнализацију помоћника поништио због офсајд позиције.

Бабовић је покушао и у 30. минуту, из слободног ударца са 20 метара, међутим, голман ОФК Београда Милан Лукач је успео да одбрани његов шут. Шест минута касније Медо Камара је шутирао са ивице казненог простора поред десне стативе гостујућег гола.

У другом полувремену играчи Партизана кренули су још агресивније ка голу „романтичара“, који су од почетка меча играли на контранападе. Црно-белима се то исплатило у 58. минуту када су постигли водећи погодак. Млади Лазар Марковић је мрежу затресао после шута Едуарда са ивице казненог и кратко одбијене лопте голмана Лукача.

На 2:0 повисио је Дијара, који је у игру ушао са клупе за резервне играче, али је и поред тога био најбољи играч црно-белих у овом мечу. Сенегалац се у 83. минуту дриблингом ослободио Лукача и лопту послао у небрањени гол. Претходно је Милан Смиљанић на 30 метара одузео лопту неопрезним играчима гостујућег тима и проиграо саиграча из напада. Коначан резултат 3:0 поставио је својим другим голом Дијара, ударцем главом на центаршут Едуарда из контранапада.

Утакмици на стадиону Партизана присуствовало је око 4.000 гледалаца, док је око 500 навијача црно-белих пре меча дошло у центар Београда, где су протестовали против председника клуба Драган Ђурића. Скандирање против Ђурића могло се чути и са источне трибине стадиона у Хумској улици, док су се на јужној трибини певале искључиво песве посвећене подршци клубу. На крају утакмице навијачи са источне трибине скандирањем су поручили да не желе смену тренера Александра Станојевића.

Партизан после три кола Супер лиге има шест бодова, док је ОФК Београд остао на три.

Севојно-  -Фудбалери Црвене звезде победили су као гости екипу Смедерева са 1:0, док је Рад у Београду поражен од Слободе Севојно са 1:2 у данашњим утакмицама 3. кола Супер лиге Србије.

Једини погодак у Смедереву постигао је Дарко Лазовић у 50. минуту, док су стрелци за Слободу Севојно били Филип Касалица у 22. и Тијаго из пенала у 50. минуту. Погодак за Рад постигао је Милан Митровић у 25.

Смедерево и Рад доживели су прве поразе у сезони, после победа у прва два кола, док је Звезда дошла до шестог, а Слобода Севојно до седмог бода.

Звезди је ово била друга победа у сезони, уз пораз у првом колу од Спартака у Суботици са 2:0, док је Смедерево после две победе први пут поражено.