Србија и Кипар без голова

29. фебруар 2012.
Ларнака/ Кипар (Beta) - Фудбалска репрезентација Србије играла је у среду нерешено 0:0 са репрезентацијом Кипра у пријатељском мечу у Ларнаки.

Србија је створила више шанси, посебно у првом полувремену, али је најбољу у мечу имао нападач домаће селекције Деметрис Кристофи.

Најбоље шансе за изабранике вршиоца дужности селектора Радована Ћурчића имао је играч Ајакса Миралем Сулејмани. Он је већ у 4. минуту могао да постигне погодак, али је после лепе акције у којој су учествовали још Стефан Шћеповић и Милан Јовановић, голман домаће репрезентације одбранио његов шут из шеснаестерца.

У 31. минуту Сулејмани је неспретно шутирао преко гола са око 10 метара, после центаршута Јовановића са леве стране. Претходно је, у 22. минуту, Душан Баста одлично убацио лопту у шеснаестерац са десне стране, али је Јовановић закаснио да је захвати.

После периода игре без много узбуђења, Србија је у 58. минуту имала нову прилику за погодак. Нападач израелског Хапоела из Акре Стефан Шћеповић шутирао је са седам метара, а успешно је реаговао голман Христос Мастру. Кипарски чувар мреже истакао се и у 74. минуту када је одбранио шут Александра Игњоског са око 20 метра.

Домаћа репрезентација узвратила је минут касније, када је Атос Соломоу искористио лошу процену Ивана Обрадовића и шутирао искоса са десне стране шеснаестерца Србије, али није успео да савлада Владимира Стојковића.

Изабраници вршиоца дужности селектора Радована Ћурчића у уторак су са 2:0 победили Јерменију, головима Здравка Кузмановића и Бранислава Ивановића.