Рукометаши Србије поражени и од Хрватске

1. август 2012.
Лондон/ Велика Британија (Beta) - Рукометна репрезентација Србије изгубила је данас у другом колу Групе Б од Хрватске са 23:31 (9:13) и тако доживела други пораз на Олимпијским играма у Лондону.

Србија ће у следећем колу у четвртак у 20.30 играти против Данске, а противник Хрватске истог дана биће Мађарска. Србија је у првом колу изгубила од Шпаније са 26:21, док је Хрватска савладала Јужну Кореју са 31:21.

Најефикаснији у тиму Србије био је Марко Вујин са шест голова, Ненад Вучковић постигао пет, а Момир Рнић четири поготка.

Тим Хрватске је предводио одлични Иван Чупић са осам голова.

Утакмица је почела несигурном игром обе екипе, а у првих 10 минута сусрета видјена су свега четири поготка. Србија је после водећег гола протвника успела да преокрене резултат и поведе са 2:1, али је онда уследила серија Хрватске од 7:1 за предност од пет голова разлике, коју су рукометаши те земље успели да чувају током целог првог полувремена. Прво полувреме обележио је играч левог крила Хрватске Иван Чупић, који је постигао пет голова, а великих проблема одбрани Србије правио је и Домагој Дувњак.

Србија је добро кренула у другом полувремену и дошла до два гола заостатка, али је онда поново заказао напад и тим Хрватске се са два брза контранапада поново „одлепио“. Средином другог дела игре, Хрватска је направила серију од 7:3 за предност од осам голова разлике, коју су до краја меча успешно сачувала и дошла до друге победе на турниру.