Победе Партизана и Звезде

2. мај 2013.
Србија -  (Beta) - Фудбалери Партизана победили су у четвртак на свом стадиону Раднички из Ниша са 3:1, у утакмици 26. кола Супер лиге Србије.

Стрелци за Партизан били су Владимир Волков у 16. и Александар Митровић у 77. и 90. минуту, док је једини гол за Раднички постигао Владан Бинић у 51.

На утакмици са Радничким дебитовао је нови тренер Партизана Вук Рашовић, који је у понедељак на клупи заменио Владира Вермезовића. Утакмицу на стадиону у Хумској посматрало је око шест хиљада људи.

У другој утакмици фудбалери Црвене звезде победили су у гостима екипу Јагодине са 3:2.

Стрелци за Звезду били су Каду Мендеш у четвртом, Абиола Дауда у 25. и Лука Милуновић у 52. минуту, док су поготке за Јагодину постигли Милош Стојановић у 39. и Милан Ђурић у 51. минуту.

Звезда је од 65. минута била са играчем мање, пошто је Марко Вешовић добио директан црвени картон. Фудбалер домаћих Мохамед Ел Монир такође је завршио утакмицу пре краја, пошто је због другог жутог картона искључен у надокнади времена.

Звезда је тако остала на само два бода заостатка у односу на првопласирани Партизан, док је Јагодина и даље четврта са 43 бода.

Фудбалери ОФК Београда победили су на свом стадиону на Карабурми екипу Радничког 1923 из Крагујевца са 1:0, у првој утакмици 26. кола Супер лиге Србије. Једини гол на мечу постигао је Петар Грбић у 45. минуту.

ОФК сада има 38 бодова и налази се на шестом месту на табели, док је Раднички и даље у зони испадања, на претпоследњој позицији са 24 бода.