Куп Конфедерација: Италија трећа после пенала

30. јун 2013.
Салвадор/ Бразил (ФИФА) - Фудбалери Италије освојили су треће место на Купа конфедерација играном у Бразилу, пошто су победили Уругвај пеналима са 3:2. У регуларном делу и после продужетака је било 2:2.

У регуларном делу голове за Италију постигли су Астори у 24. и Диаманте у 73. минуту, док је стрелац за Уругвај био Единсон Кавани у 58. и 78. минуту.

Италијани су водили, Уругвајци стизали предност и на крају изборили продужетке. Током првих 45 минута „азури“ су захваљујући Асторију повели 1:0, а права голеада је уследила после повратка са одмора. Кавани је меч вратио на почетак, да би Дијаманти првим голом у дресу репрезентације поново Италијанима вратио предност. Ипак, ас Наполија је још једном показао зашто му је тренутно тешко пронаћи конкуренцију, голчином са 25 метара је изједначио резултат на 2:2. Било им је мало 90 минута, одлука о победнику у борби за треће место на Купу Конфедерација пала након извођења пенала. „Азури“ су овог пута имали више среће, него у полуфиналу са Шпанијом.

Голман репрезентације Италије Буфон је постао јунак утакмице пошто је одбранио три пенала.