Звезда победила у Белорусији у тешкој утакмици

19. јул 2012.
Витебск/ Белорусија (Beta) - Фудбалери Црвене звезде победили су у четвртак у гостима екипу Нафтана са 4:3 у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу Европа.

Голове за Звезду постигли су Филип Касалица у 9. и 69, као Лука Милуновић у 18. и 34. минуту. Александр Гаврујшко постигао је два гола за Нафтан - у 47. из пенала и у 67. минуту, а други стрелац за белоруски тим био је Валерл Жуковски у 76. минуту.

Звезда је у белоруском месту Витебск на полувремену водила са 3:0, да би играчи Нафтана друго полувреме почели знатно офанзивније и смањили на 3:2, а онда пропустили велику шансу да изједначе.

Црвено-бели су одмах после тога постигли гол за 4:2, а Нафтан је успео да смањи на 4:3. Реванш се игра за недељу дана у Београду.