Звезда елиминисана из Европе пеналом у 90. минуту

30. август 2012.
Бордо/ Француска (Beta) - Фудбалери Црвене звезде нису успели да се пласирају у групну фазу Лиге Европа, пошто су у четвртак у гостима изгубили од Бордоа 3:2.

Звезди је мало фалило да оствари велики успех, пошто је у 90. минуту било 2:2, али је онда у надокнади времена Бордо из пенала дошао до победе, иако је од 64. минута имао 10 играча.

Црвено-бели су повели у надокнади времена у првом полувремену голом Филипа Младеновића. Бордо је изједначио већ у 52. минуту преко Јоана Гуфрана, а 12 минута касније је други жути картон добио Никола Морис-Беле. Домаћи тим је ипак у 70. минуту повео голом Жусија.

Звезда је у 89. минуту голом Николе Микића изједначила и тај резултат је водио даље, пошто је у првом мечу било 0:0. Већ у следећем нападу, међутим, Бобан Бајковић је срушио Гуфрана у шеснаестерцу, а исти играч је искористио пенал и донео тријумф Бордоу.