Ватерполо:Србија у финалу Светског првенства

31. јул 2009.

Репрезентација Србије 2008.

Рим/ Италија (Бета) Ватерполисти Србије су победом над репрезентацијом Хрватске од 12:11 (4:3, 3:3, 3:3, 2:2) обезбедили финале на Светском првенству у Риму.

Хрватска је у првој четвртини снажно напала и повела са 2:0 преко Сукна и Бошковића, али Србија је узвратила и преко Прлаиновића и Удовичића и до краја прве четвртине Србија је успела да постигне гол преко Гака и са првим својим вођством заврши са голом предности 4:3.

Друга четвртина је протицала у брзим нападима, у већини случајева доста изједначено и чекало се да противник погреши, такође и трећа четвртина, обе су завршене нерешено 3:3

Србија је пропустила неколико прилика да се одлепи на више голова разлике, што је Хрватска казнила и на два минута пред крај треће четвртине изједначи на 9:9. Ипак Филиповић је параболом опет успео да доведе Србију у вођство 10:9 и гол предности за задњу одлучујућу четвртину.

У задњој четвртини на моменат се одахнуло, Прлаиновић је фантастичним ударцем постигао гол и довео Србију на +2.

Утакмицу је опет решио Филип Филиповић, који је из трећег петерца постигао трећи погодак и 12:10 за Србију. Хрватска је још имала шансе за изједначење са играчем више, али је одбрана српске репрезентације била на висини задатка, тако да је крајњи резултат гласио 12:11.

Најефикаснији у репрезентацији Србије је био Филиповић са 4 поготка а Вања Удовичић је постигао три.

Финале се игра у суботу, где је противник победник друге полуфиналне утакмице репрезентација Шпаније.