Јагодина изгубила од Рубина на свом терену

18. јул 2013.
Јагодина/ Србија (Beta) - Фудбалери Јагодине изгубили су у четвртак на свом терену од Рубина из Казања са 2:3 у другом колу квалификација за Лигу Европа.

Руски клуб је повео већ у 12. минуту, после прве озбиљније акције. Роман Јерменко је са десне стране центрирао у шеснаестерац, а ту ниску лопту је клизећи Александар Прудњиков и спровео је у мрежу.

Већ у 20. минуту било је 2:0. Бибрас Начо је шутирао са десне стране шеснаестерца. Голман Јагодине Анђелко Ђуричић кренуо је ка лопти, али је она одскочила и преко њега завршила у голу.

Јагодина је друго полувреме почела знатно ангажованије и коначно у 72. минуту постигла гол, када је Дарио Дамјановић искористио центаршут са десне стране. То је био први гол „ћурана“ у европским такмичењима.

Резултат је дефинитивно преломљен у 87. минуту голом Хосеа Рондона. Јагодина је ипак успела да смањи предност у надокнади времена голом Милоша Леповића.