Ђоковић у полуфиналу Шангаја

11. октобар 2013.
Шангај/ Кина (Beta) - Српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у полуфинале турнира Мастерс серије у Шангају, пошто је у петак у четвртфиналу победио Француза Гаела Монфиса са 2:1 у сетовима (6:7,6:2,6:4).

Прва четири гема првог сета обележили су брејкови, али су од резултата 2:2, и до краја сета ривали били сигурни на свој сервис, те је победник решен у тај-брејку.

Ђоковић је други сет играо много боље. На самом почетку, у првом сему је одузео сервис Французу, а онда још једном у седмом гему, што је било довољно Ђоковићу да изједначи на 1:1 у сетовима.

И Ђоковић и Монфис су у трећем сету били сигурни на свој сервис, не допустивши противнику ниједну брејк прилику. Први је до предности дошао Ђоковић - други тенисер света, у седмом гему (4:3).

У десетом гему Ђоковић се, сигурним сервисом и без изгубљеног поена, искористивши другу меч-лопту, пласирао у полуфинале турнира у Шангају.