Vozači Red Bula najbrži

7. мај 2010.
BARSELONA, 7. maja 2010. (Beta-AP) - Vozač Red Bula Sebastijan Fetel ostvario je najbrže vreme na drugom treningu u petak uoči trke Formule jedan za Veliku nagradu Španije, a drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Mark Veber.

Fetel je ostvario vreme od jednog minuta, 19 sekundi i 96 stotinki i bio je brži od Vebera za dve desetinke. Sedmostruki svetski šampion Mihael Šumaher iz Mercedesa zauzeo je treće mesto sa 0,79 sekundi zaostatka za Fetelom, a četvrti je bio vozač Ferarija, dvostruki prvak sveta Fernando Alonso sa zaostatkom od 0,85 sekundi.

Vozač Meklarena Luis Hamilton osvojio je peto mesto, a njegov klupski kolega i aktuelni svetski šampion Dženson Baton bio je deveti. Na prvom treningu koji je jutros održan, nabrži su bili Hamilton i Baton. Trka za Veliku nagradu Španije vozi se u nedelju od 14 sati u Barseloni.