Rodik bolji od Đokovića u Sinsinatiju

Архивска слика из Торонта

21. август 2010.
Sinsinati, (Beta) - Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Sinsinatiju pošto je u petak uveče požaren od Amerikanca Endija Rodika sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5.

Đoković tako nije uspeo da se treću godinu za redom plasira u polufinale turnira u Sinsinatiju, a ovaj poraz je četvrti uzastopni poraz od Endija Rodika.

Prvi set obeležile su, pre svega, greške Novaka Đokovića. Napravio ih je ukupno 17, u odnosu na samo šest Endija Rodika. Srpski teniser nastavio je da se muči i na početku drugog seta, ali je uspeo da u prvom gemu spasi brejk lopte i ne dozvoli Amerikancu prednost na startu drugog seta.

Đoković je ipak imao priliku da produži meč, jer je u jedanaestom gemu imao šansu za brejk ali je nije iskoristio, pa je Rodik posle sat i 23 minuta igre iskoristio prvu meč loptu i plasirao se u polufinale.

Rodik će u polufinalu igrati protiv zemljaka Mardija Fiša, koji je pobedio Britanca Endija Mareja.