Preokret Dalasa u poslednjoj četvrtini

3. jun 2011.
SAD -  (Beta) - Košarkaši Dalasa izjednačili su na 1:1 u seriji velikog finala NBA lige, pošto su u gostima pobedili Majami sa 95:93, iako su u poslednjoj četvrtini gubili i sa 15 poena razlike.

Pobednički koš za Dalas postigao je Dirk Novicki, i to povređenom levom rukom 3,6 sekundi pre kraja. Nemački reprezentativac postigao je poslednjih devet poena za Maverikse, među kojima i dva koša levom rukom, u kojoj mu je povređena tetiva srednjeg prsta.

On je povređen u prvom meču, kada je pokušao da ukrade loptu od Krisa Boša.Poslednja dva dana isprobavao je razne proteze i na kraju se zadovoljio malom, na donjem delu prsta. Novicki je završio utakmicu sa 24 poena. Srpski reprezentativac Predrag Stojaković nije mnogo doprineo pobedi, pošto je proveo pet minuta na parketu, bez ijednog poena.

Najefikasniji u Majamiju bio je Dvejn Vejd sa 36 poena, ali je promašio trojku za pobedu u poslednjim sekundama.

Treća utakmica igra se u nedelju u Dalasu.