Milan pobedio Čelsi, Ibrahimović strelac za PSŽ

29. jul 2012.
(Beta) U prijateljskim utakmicama igranim u noći između subote i nedelje fudbaleri Milana pobedili su prošlosezonskog osvajača Lige šampiona Čelsi sa 1:0, Barselona je sa ubedljivih 8:0 savladala marokansku Radža Kazablanku, dok je Pari Sen Žermen igrao 1:1 protiv američkog Di-Si junajteda.

Jedini gol za Parižane postigao je Zlatan Ibrahimović, koji je ovog leta došao iz Milana za oko 40 miliona evra. Bio je to njegov prvi nastup za francuski klub, a gol je postigao već u 3. minutu. Na 1:1 izjednačio je napadač kluba iz Vašingtona Dvejn De Rozario, u 33. minutu iz penala.

Pobedu Milanu protiv londonskog Čelsija doneo je Holanđanin Urbi Emanuelson, pogotkom u 69. minutu.

U trijumfu Barselone raspucan je bio Lionel Mesi, koji je postigao tri gola. Aleksis Sančez se dva puta upisao u strelce, a Danijel Alveš, 20-godišnji Serhi Gomes i 18-godišnji Žerar Deulofeu po jednom.