Bleda igre Srbije i rani povratak kući

Izvor: Викиновости

23. јун 2009.
Шведска -  (Beta) - Mlada fudbalska reprezentacija Srbije završila je večeras takmičenje na Evropskom prvenstvu u Švedskoj, pošto je na poslednjoj utakmici Grupe A izgubila od domaće selekcije sa 1:3.

"Orlići" su protiv Švedske pružili verovatno jednu od najgorih partija u poslednjih nekoliko godina, a meč su završili sa devetoricom igrača na terenu, pošto su crvene kartone "zaradili" Nenad Tomović i Nikola Petković.

Švedska je do vođstva od 2:0 stigla već posle 15 minuta igre zahvaljujući golovima najboljeg strelca dosadašnjeg toka turnira Markusa Berga, koji je drugi pogodak postigao sa penala. Gojko Kačar je u 28. minutu smanjio na 1:2, ali samo da bi minut kasnije Ola Tajvonen postigao i treći gol za Šveđane.