Bagdatis pobednik turnira u Sidneju

16. januar 2010.
Sidnej-  (Beta-AP) - Kiparski teniser Markos Bagdatis pobedio je u subotu u finalu međunarodnog ATP turnira u Sidneju Francuza Rišara Gaskea sa 2:0 u setovima (6:4, 7:6).

Bagdatis je prvi set dobio sa 6:4, a zatim je meč prekinut tokom 75 minuta zbog olujne kiše koja se nadvila nad Olimpijski park u Sidneju.

U drugom setu kiparski teniser je zaostajao 5:2, ali je zatim protivniku dva puta oduzimao servis, izjednačio na 5:5, a zatim u tajbrejku osvojio četvrtu ATP titulu u karijeri.

Bagdatis, koji je 42. teniser ATP liste, pobedio je nekoliko dana pre početka prvog grend slem turnira ove sezone, otvorenog prvenstva Australije u Melburnu. Kipranin je 2006. godine na tom grend slem turniru godine neocekivano pobedio Endija Rodika i Davida Nalbandijana i ušao u finale, u kojem ipak nije uspeo da savlada Rodžera Federera.