Čelsi, Fener, Bazel i Benfika u polufinalu Lige Evropa

11. april 2013.
Evropa -  (Beta) - Fudbaleri Čelsija, Benfike, Fenerbahčea i Bazela plasirali su se u četvrtak uveče u polufinale Lige Evropa.

Ovo je Bazelu i Fenerbahčeu prvo polufinale nekog evropskog takmičenja u istoriji. Čelsi je u gostima izgubio od Rubina sa 3:2, ali su u prvom meču slavili sa 3:1 i tako izborili plasman među četiri najbolja tima u ovom takmičenju.

Fenerbahče je u gostima odigrao 1:1 sa Laciom i tako prvi put u istoriji ostao neporažen u Italiji.

Njukasl i Benfika odigrali su u Engleskoj 1:1. Gostima je izjednačenje doneo Eduardo Salvio u 92. minutu, a „svrake“ su pre toga imale nekoliko prilika, ali nisu uspeli da dostignu poraz od 1:3 iz prvog meča.

Klint Dempsi je u 82. minutu doneo Totenhemu izjednačenje na 2:2 u Bazelu. „Pevci“ su produžetke igrali bez Jana Vertongena, koji je isključen u samom finišu meča.

Nakon dodatnih pola sata bez golova, pristupilo se penalima, a Totenhem je ostao bez polufinala posle promašaja Emanuela Adebajora.