Čaba Silađi postavio novi državni rekord na 100 metara, 1:01,07 minuta

Izvor: Викиновости

11. maj 2009.

Atina / [[w
{{{mesto2}}}|{{{mesto2}}}]] - Srpski reprezentativac Čaba Silađi u nedelju je oborio državni rekord na 100 metara prsno, pošto je stazu preplivao za rekordnih 61,07 sekundi.

Silađiju je to bilo dovoljno za trijumf i zlatnu medalju poslednjeg dana međunarodnog mitinga „Akropolis gran pri 2009“ u Atini.

Radovan Siljevski na istom takmičenju je osvojio srebrnu medalju na 100 metara slobodno u vremenu 51,26 sekundi, dok je zlato pripalo grčkom reprezentativcu Joanisu Kaligarisu (50,24).

Ivan Lenđer, inače specijalista za delfin stil, bio je tek sedmi - 52,56.

Nađa Higl zauzela je četvrto mesto na 100 metara prsno (1:12,96 minuta), a Milica Ostojić osmo na 100 metara slobodno (59,50 sekundi).

Srpski plivači osvojili su ukupno sedam medalja - tri zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu. [[Kategorija:{{{mesto2}}}]]