Troicki u 2. kolu Rima

14. maj 2013.
Rim/ Italija (Beta) - Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u utorak u 2. kolo turnira Masters serije u Rimu pošto je pobedio Lukaša Rosola iz Češke sa 2:1 u setovima (3:6, 6:1, 6:4).

Oba tenisera su u prvom setu bila sigurna na svoj servis sve do 10. gema kada je Rosol prvi oduzeo servis protivniku i poveo sa 5:3, da bi u narednom gemu samo potvrdio brejk i poveo sa 1:0 u setovima.

Srpski teniser je u drugom setu zaigrao mnogo bolje, pa je protivniku čak tri puta oduzeo servis. Troicki je taj deo igre dobio sa ubedljivih 6:1, tako da je pobednik meča rešavan u trećem setu.

Troicki je i treći set počeo u istom ritmu. U prvom gemu je napravio brejk, a iako je Čeh imao šanse da odmah u narednom gemu izjednači, Troicki je uspeo da spase brejk loptu.

Do kraja seta Troicki je zadržao prednost i uspeo je da se posle dva sata igre plasira u naredno kolo turnira u Rimu.

U drugom kolu Troicki će igrati protiv Letonca Ernesta Gulbisa koji je savladao Jarka Neiminena.