Tri medalje za srpske reprezentativke u Svetskom kupu

7. april 2013.
Čangvon/ Južna Koreja (Beta) - Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je u nedelju zlatnu medalju u disciplini puška 50 metara trostav na Svetskom kupu u južnokorejskom Čangvonu, dok je u istoj disciplini Ivana Maksimović osvojila bronzu.

Andrea Arsović je do prvog mesta došla rezultatom od 455,5 krugova. Drugo mesto zauzela je Kineskinja Li Peidjing sa 454,3, dok je treća bila Ivana Maksimović sa 442,5 krugova. To je druga medalja za Maksimovićevu u Čangvonu, nakon što je osvojila bronzu u disciplini vazdušna puška 10 metara.

Srpska reprezentativka Zorana Arunović osvojila je srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj 10 metara, rezultatom od 199 krugova.

Zlatnu medalju osvojila je Kineskinja Dje Ren sa 201,8 krugova, dok je domaća takmičarka Jangmi Kim zauzela treće mesto sa 177,8 krugova.