Toronto: Jankovićeva u drugom kolu

6. avgust 2013.
Toronto/ Kanada (Sportal) - Teniserka Jelena Janković se pridružila Ani Ivanović u drugom kolu Mastersa u Torontu. Jankovićeva je savladala Gruzijku Anu Tatašvilu ukupnim rezultatom 2:1 (7:6, 4:6, 6:3) posle dva sata i 35 minuta igre.

Prvi set pripao je srpskoj teniserki posle taj brejka. Teniserka iz Gruzije je bolje otvorila susret, brzo napravila dva brejk i povela sa 4:1. Ipak, Jelena je imala dovoljno snage da se vrati u meč, napravila je dva brejka u nizu i uvela set u taj brejk. U odlučujučem delu je brzo povela sa 5:2, Ana je stigla do 5:5, ali je Jankovićeva na kraju ipak bila spretnija.

U nastavku je Ana stigla do egala. U drugom setu je samo teniserka iz Grizije uspela da uzme dva gema na svoj servis. Bilo je čak sedam brejkova, jedan više je napravila Tatšvili i vratila meč na početak.

Gruzijska teniserka je prva ostala bez gema na svoj servis, ali Jelena nije uspela da potvrdi prednost, kao ni njena protivnica u nastavku, pa je u prva četiri gema bilo četiri brejka. Do kraja seta je jankovićeva je dobila set i plasirala se u drugo kolo takmičenja.

U muškoj konkurenciji, koji se igra u Montrealu, Janko Tipsarević je ispao odmah na startu pošto je izgubio od Uzbekistanca Denisa Istomina sa 2:0 (6:4, 6:3) i time gubi 350 bodova.