Tipsarević u finalu turnira u Gštadu

21. jul 2012.
Gštad/ Švajcarska (Beta) - Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u subotu u drugo uzastopno finale nekog ATP turnira, pošto je u švajcarskom Gštadu pobedio 172. igrača na svetu Pol-Anrija Matjea iz Francuske sa 2:0 u setovima (7:6, 6:3).

On će se u nedelju u 11.00 u finalu sastati sa Brazilcem Tomasom Belučijem, koji je trenutno 60. na svetskoj ATP rang listi.

Prvi set je trajao čak 72 minuta, a rešen je posle taj-brejka u kojem je osmi igrač na svetu slavio sa 12:10. Tipsarević je iskoristio četvrtu set loptu, dok ih je Matje imao tri.

U drugom setu srpski teniser je propustio nekoliko prilika da oduzme servis protivniku sve do šestog gema, kada je napravio brejk za 4:2.

Tipsarević je potom uspeo da opravda ulogu favorita i privede meč kraju bez iznenađenja.

Tipsarević je pre nedelju dana trijumfovao na turniru u Štutgartu.