Srbija - Ukrajina 2:0

1. april 2010.
Kragujevac/ Srbija

Stadion Čika Dača

Omladinska reprezentacija Srbije, za koju nastupaju igrači rođeni 1991.godine i mlađi, iako bez najboljih igrača - Ljajića, Aleksića, Đuričića, Milanovića, Ćosića i Krnete glatko je savladala evropskog prvaka Ukrajinu, rezltatom 2:0. Utakmica je imala prijateljski karakter i odigrana je na stadionu Čika Dača, u prisustvu oko 500 gledalaca.

U ekipi Ukrajine samo je Bogdan Butko nastupao na prošlom Prvenstvu Evrope, a za naše orliće nijedan. Fudbalske nade Srbije držale su konce igre u svojim rukama, zahvaljujući kvalitetru pojedinaca ali i ukupnom angažovanju tima. Doduše, Ukrajinci su u drugom delu meča zaigrali otvorenije, ali to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz. Najbolja je bila prilika Ukrajinaca u 21. minutu, Poliščuk je centrirao sa leve strane, Najlepša akcija u dotadašnjem toku meča otpočela je od Đokovića i Miljkovića, a loptu je po sredini, na 22 metra od gola prihvatio Predrag Stevanović, jedan od dvojice internacionalaca u našoj selekciji i izvrsno šutirao pod prečku iznenađenog golmana Tetenka.

Ukrajinci umalo nisu izjednačili u 79. minutu. Butko je sa loptom prešao skoro ceo teren, poslao loptu na desnu stranu do Zubka čiji udarac na drugoj stativi Morozenko nije uspeo da skrene u mrežu.

Kazna je usledila u sledećem napadu orlića. Razigrani Adamović je odlično proigrao Bojana Aleksića koji se preciznim šutem iskupio za prethodni promašaj. Na ovoj utakmici, u sastavu reprezentacije Srbije, u drugom poluvremenu, igrao je Kragujevčanin, Luka Milivojević, dok je u stručnom štabu bio Goran Sretenović, nekadašnji golman Radničkog.Narednu, poslednju međunarodnu proveru pred drugi krug kvalifikacija za Prvenstvo Evrope, omladinci Srbije imaju 14. Aprila,u Beogradu, Na stadionu Obilića suprotstaviće im se Grčka. Kvalifikacije za plasman na kontinentalni šampionat srpskim juniorima predstoje od 25. do 30. maja u Austriji protiv domaćina, Švajcarske i Danske. Učešće na evropskoj smotri obezbediće samo prvoplasirana reprezentacija.Prema trenutnim informacijama, ljubitelji sporta u Kragujevcu novu priliku da na delu vide neku od reprezentativnih selekcija imaće 4.septembra, kada bi na stadionu Čika Dača, u kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo, trebalo da se sastanu mlade reprezentacije (igrači do 23 godine starosti) naše zemlje i Hrvatske.