Srbija u A grupi Federejšn kupa u tenisu

Ana Ivanović, arhiva
Jelena Janković, arhiva

26. april 2009.

Ljeida/Španija (B92/Mondo) Ženska teniska reprezentacija Srbije ostvarila je istorijski uspeh u Ljeidi i današnjom pobedom nad Španijom sa 3:0 ,plasirala se u svetsku grupu A Federejšn kupa za 2010. godinu!

U subotu prvog dana takmičenja Srbija je pobedama Jelene Janković (2:0 - 6:3, 6:4) i Ane Ivanović (2:1 - 6:3 6:1, 6:2) povela sa 2:0. Bila je potrebna samo još jedna pobeda za istorijski uspeh ženske teniske reprezentacije.

Odlučujući treći poen za selekciju Srbije donela je Jelena Janković, koja je u tri seta, 6:3, 3:6, 6:3 pobedila Anabelu Medinu Gariges i tako Srbiji donela nedostižnh 3:0. Očekuje se da će u nastavku dvoboja Španije i Srbije šansu dobiti mlađe igračice, pošto meč više nema takmičarski značaj.

Jankovićeva je lako dobila prvi set protiv 18. teniserke sveta, ali je onda dozvolila protivnici da se razigra i da izjednači na 1:1 u setovima.

U prvom setu Jelena je u četvrtom gemu napravila brejk i lako došla do vođstva 3:1. U sedmom gemu Gariges upeva da oduzme servis protivnici i smanji rezultat na 5:2. Jelena na svoj servis osvoji prvi set sa 6:3. Slično je izgledao i drugi set, odmah na početku Jelena oduzima protivnici servis i pravi brejk. Španska igračica se u drugom gemu revaširala Jeleni i takođe pravi brejk i izjednačuje rezultat. U trećem Jelena sjajnom igrom ponovo oduzima servis protivnici. U nastavku seta Gariges popravlja svoju igru i set rešava u svoju korist, 6:3.

Početak meča Medina Gariges - Janković u Ljeidi kasnio je 50 minuta zbog kiše.

U drugom meču nedeljnog programa na teren bi trebalo da izađu Marija Hoze Martinez Sančez i Ana Ivanović, a nakon toga sledi dubl u kome će snage odmeriti Lurdes Domingez Lino/Nurija Ljagostera Vives - Ana Ivanović/Jelena Janković.