Sedmog dana OI, Čavić četvrti a Đoković ostao bez finala

3. avgust 2012.
London/ Velika Britanija (Beta) - Sedmog dana takmičenja na Olimpijskim igrama u Londonu sportisti Srbije nisu imali mnogo uspeha.

• Plivač Milorad Čavić zauzeo je četvrto mesto u finalu trke na 100 metara leptir, dok je teniser Novak Đoković izgubio u polufinalu od Škota Endija Marija. Đoković će u nedelju imati priliku da u duelu sa Argentincem Huan Martinom del Potrom osvoji bronzanu medalju.
  • Dvojac bez kormilara je zauzeo 12. mesto, a u B finalu se nije takmičio, jer je veslač Nikola Stojić povredio leđa, a strelac Nemanja Mirosavljev zauzeo je 10. mesto od 50 takmičara, u disciplini malokalibarska puška 60 metaka.
  • Plivačica Miroslava Najdanovski bila je sedma u svojoj kvalifikacionoj grupi, u disciplini 50 metara slobodno, tako da nije uspela da se plasira u polufinale.
  • Odbojkašice Srbije ni u četvrtom meču nisu uspele da zabeleže pobedu. U tri seta izgubile su od SAD.