Rezime 9. dana: Đoković bez medalje, Zlatić šesti, Jeftićeva odustala

5. avgust 2012.
London/ Velika Britanija (Beta) - Devetog dana na Olimpijskim igrama u Londonu takmičari Srbije nisu imali mnogo uspeha, jer Novak Đoković nije uspeo da osvoji bronzanu medalju, Andrija Zlatić je završio takmičenje kao šesti u finalu, dok je Olivera Jevtić odustala na pola maratonske trke.

• Đoković je izgubio od Argentinca Huana Martina del Potra sa 0:2 i propustio šansu da osvoji drugu bronzanu medalju na OI.
  • Zlatić je završio takmičenje na šestom mestu u gadjanju malokalibarskom puškom na 50 metara, dok je Damir Mikec bio 16. u istoj disciplini.
  • Atletičarka Olivera Jevtić odustala je na 25. kilometru maratonske trke, kao što je to uradila i na prethodnim Igrama u Pekingu. Druga takmičarka Srbije Ana Subotić zauzela je 71. mesto.
  • U večernjem programu, ni Dragutin Topić se nije proslavio, pošto je u kvalifikacijama tri puta rušio letvicu na početnoj visini od dva metra i 16 centimetara.
  • Odbojkašice ni u poslednjem meču u grupi nisu uspele da zabeleže bodove, a izgubile su od Brazila sa 0:3.