RG: Ana Ivanović poražena u osmini finala

2. jun 2013.
Pariz/ Francuska (Beta) - Srpska teniserka Ana Ivanović poražena je u nedelju u osmini finala Rolan Garosa od Poljakinje Agnješke Radvanjske sa 2:0 u setovima (6:2, 6:4).

U prvom setu je viđena velika borba na terenu. Ivanovićeva je odmah na startu izgubila gem na svoj servis, tako da je Poljakinja povela sa 2:0.

U trećem, ujedno i najdužem gemu u prvom setu, srpska teniserka je imala tri brejk lopte, ali je Radvanska uspela da se odbrani i poveća prednost. Poljakinja je do kraja seta još jednom oduzela servis Ivanovićevoj i lako dobila taj deo igre sa 6:2.

Ivanovića je dobro počela drugi set. Odmah je u prvom gemu oduzela servis protivnici, ali je Poljakinja uzvratila i izjednačila na 1:1.

Do kraja seta viđena su još tri brejka, ali je Poljakinja napravila jedan više što je bilo dovoljno da dobije drugi set sa 6:4 i plasira se u četvrtfinale Rolan Garosa.

Radvanska će u četvrtfinalu igrati protiv Sare Erani.