Pobede Novaka, Ane i Janka a poraz Jelene

Novak Đ. (autor - Laslovarga)

3. septembar 2011.
Njujork-  (Beta-AP) - Novak Đoković pobedio je sa 3:0 (6:3,6:5,6:2) Rusa Nikolaja Davidenka i plasirao se u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Amerike.

Naredni rival Novaka Đokovića biće Aleksandar Dolgopolov.

I Ana Ivanović je bila uspešna i sa pobedom od 2:0 (6:3,6:4) nad Amerikankom Sloanom Stefans uspešno završila treću rundu takmičenja.

Najbolje plasirana srpska teniserka Jelena Janković izgubila je u 3. kolu US Opena od Ruskinje Anastazije Pavljučenkove sa 6:4, 6:4. Ovo je treći poraz Jankovićeve u duelima sa Pavljučenkovom.

Srpski teniser Janko Tipsarević rekao je danas da je srećan jer je dobio prvi set kada Tomaš Berdih nije imao problema sa povredom. Berdih je predao meč u drugom setu pri rezultatu 5:0 za Tipsarevića zbog povrede. Prvi set Janko je dobio sa 6:4.

Janko Tipsarević će u četvrtom kolu Otvorenog prvenstva SAD igrati protiv Španca Huana Karlosa Ferera koji je prošao takođe posle predaje protivnika.