Plivač Stefan Šorak osvojio zlato

Izvor: Викиновости

19. oktobar 2011.
Moskva-  (Beta) - Srpski plivači osvojili su u sredu zlatnu, bronzanu i srebrnu medalju na Svetskom kupu u Moskvi.

Srpski plivač Stefan Šorak osvojio zlato, Velimir Stjepanović srebro u trci na 1.500 metara dok je Milorad Čavić osvojio bronzu na 100 metara delfin u Moskvi, na Svetskom kupu u 25-metarskim bazenima.

Šorak je preplivao stazu za 15 minuta i 4.07 sekundi, a Stjepanović ga je pratio sa dve sekunde zaostatka. On je tim rezultatom popravio najbolji rezultat Srbije na deonicama 800 i 1.500 metara.

Čavić je u polufinalu imao sedmo vreme, ali ga je značajno popravio i sa 50,9 sekundi došao do trećeg mesta u finalnoj trci iza pobednika Rusa Evgenija Korociškina i Amerikanca Tajlera Mekgila.

Sorak je prvim mestom u Moskvi došao na 10. mesto rang liste plivača u Svetskom kupu. Svetski kup nastavlja se idućeg vikenda u Berlinu.