Peking: Tipsarević posle preokreta do drugog kola

Janko Tipsarević
Slika: Sascha Wenninger.

1. oktobar 2013.
Peking/ Kina (Beta) - Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u 2.kolo turnira u Tokiju, pošto je u sredu pobedio Rumuna Viktora Haneskusa sa 2:1 u setovima (6:7, 6:1, 6:4).

U prvom setu oba tenisera su bila sigurna na svoj servis, a najbliži brejku bio je Hanesku u osmom gemu, ali nije iskoristio dve brejk prilike. Rumunski teniser je u desetom gemu propustio 3 set lopte na servis Tipaserevića, tako da je pobednik tog dela igre rešen u taj-brejku.

Tipsarević je odlično počeo taj-brejk, poveo je sa 4:2, pa sa 5:3, ali je Hanesku sa vrlo brzo izjednačio i preokrenuo rezultat. Posle jednog sata i 10 minuta igre Hanesku je iskoristio drugu set loptu u taj-brejku i poveo sa 1:0 u setovima.

Srpski teniser je mnogo bolje zaigrao u drugom setu. Posle nekoliko minuta igre već je vodio sa 3:0, a do kraja tog seta je protivniku prepustio samo jedan gem.

Tipsarević je u istom ritmu nastavio i u trećem setu. U prvom gemu je napravio brejk, što mu je i bilo dovoljno za konačan trijumf i plasman u drugo kolo.

Tipsarević će u narednoj rundi igrati protiv Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova.